KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15029455
nr 1502 9455
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Söder mälarstrand. Signerad, numrerad 180/310, daterad -74. Bildmått: 20x33 cm, yttermått inklusive ram: 38x49 cm
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop:
400 kr
måndag 14 november 2022
kl 20:05:31